Zawiadomienie dot. wymiany wodomierzy i podliczników

ZAWIADOMIENIE 

 

                W związku z zastosowaniem na terenie miasta i gminy Olesno systemu zdalnego odczytu wodomierzy Oleskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oleśnie informuje, iż pracownicy OPWIK Sp. z o.o. w Oleśnie będą udawać się do Państwa w celu wymiany wodomierza bądź montażu nakładki na istniejącym wodomierzu. Za powyższą czynność nie ponoszą Państwo kosztów.

          Jednocześnie przypominamy o obowiązku legalizacji wodomierzy służących do pomiaru wody bezpowrotnie zużytej. Przedmiotowe wodomierze dodatkowe powinny podlegać legalizacji- wymianie, co 5 lat. W przypadku gdy posiadają Państwo wodomierz, któremu minął termin legalizacji (bądź mija w najbliższym czas) -należy go wymienić. Można tego dokonać za naszym pośrednictwem zgłaszając monterowi lub samodzielnie (usługa odpłatna).

W przypadku braku wodomierza z aktualną legalizacją- podstawą rozliczeń- za zużycie wody będą wskazania jedynie wodomierza głównego.

             Nowo zainstalowany wodomierz musi zapewnić możliwość obsługi zdalnego odczytu wskazań w systemie zgodnym z oprogramowaniem działającym w OPWiK Sp. z o.o. w Oleśnie (tj. wodomierz APATAR- POWOGAZ SMART +JS 1,6 lub 2,5 zdjęcie poniżej ), jego plomba legalizacyjna nie powinna być starsza niż 2022r. a w przypadku samodzielnej wymiany wodomierza należy zgłosić powyższy fakt na wniosku: http://oleskiewodociagi.pl/download/attachment/529/wymiana-wodomierza-dodatkowego.pdf

 

Wodomierz

Logo
Polityka prywatności Deklaracja dostępności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe